موسیقی استاد .....
/

جشنواره کهن آواهای تنبور امسال از کیفیت بهتری برخوردار بود

Roadie

علی اکبر مرادی روز جمعه اظهار داشت: امسال سومین دوره این جشنواره است که با حضور گروه ها و نفراتی از استان های مختلف کشور در شهرستان دالاهو در حال اجراست.

وی افزود: در این جشنواره ۱۲ گروه ۷ تا ۹ نفره و ۶۴ تک خوان و تک نوازنده موفق به راه یابی به مرحله نهایی شدند و از روز گذشته (۳۱ مرداد) رقابت خود را آغاز کرده اند.

مرادی یادآورشد: افراد و گروه های راه یافته به مرحله نهایی از میان ۳۹ گروه و ۱۷۸ تک نواز و تک خوان انتخاب شده اند.

موسس خانه تنبور دالاهو یادآور شد: مرحله نهایی جشنواره با حضور هنرمندانی از استان های کرمانشاه، لرستان، همدان، قزوین، البرز، خراسان رضوی، ایلام، کردستان، مرکزی و آذربایجان غربی در حال برگزاری است.

وی یکی از مهمترین اهداف برپایی جشنواره کهن آواهای تبنور را کمک به پایداری فرهنگ مردم و حمایت از سازها و موسیقی های اصیلی که رو به فراموشی گذارده شده اند، عنوان کرد.

مرادی همچنین با بیان اینکه برای مراسم اختتامیه از بزرگان موسیقی مانند کیهان کلهر، محمد علیزاده، پژمان حدادی و علی اکبر شکارچی و همچنین جمعی از مسئولان استانی دعوت شده است، در خصوص حضور شهرام ناظری گفت: وی به خاطر اینکه در شمال کشور اجرا داشت امکان حضورش در این مراسم میسر نشد.

این استاد موسیقی در پایان گفت: برای برگزاری جشنواره کهن آواهای تنبور از هیچ بودجه دولتی استفاده نشده و همگی با کمک های مردمی بوده است